img

Robimy grzane piwo

Nie znajdziemy wielu osób, które lubią zimno i ciemność. Zwykle wtedy jesteśmy przygaszeni, nic nam się nie chce i jeśli jesteśmy sami w domu to doskwiera nam samotność. Niekiedy siedząc nawet w taką pogodę z drugą osoba nie jesteśmy zachwyceni klimatem, ponieważ żadne z was nie ma ochoty na rozmowę. Nie dotyczy to jednak wszystkich ludzi.

Znajdziemy także takie przypadki, które uwielbiają chłód na dworze i łyse gałęzie drzew w ciemności. Wiedzą inni, bowiem, że już niedługo będzie zbliżał się czas, kiedy ziemia pokryta jest białym śniegiem. Pomimo tego, że śnieg mamy coraz rzadziej, to chłód doskwiera. Są także krótsze dni i znacznie wcześniej robi się ciemno. Taki czas można jednak doskonale wykorzystać. Każdy lubi napić się czegoś ciepłego w chłodny wieczór. A co powiesz na piwo? Może wydawać ci się to dziwne, ponieważ najlepiej smakuje ono z lodówki w lecie, kiedy praży słońce. A co z ciepłym piwem? Wiadomo, że alkohol najlepszy jest schłodzony, więc taki pomysł tym bardziej odpada. Nikt jednak nie powiedział, że będziemy pić samo piwo. Doskonałym sposobem na ocieplenie w chłód jest grzaniec. Grzane piwo nie tylko ma świetny smak, ale też kojarzy nam się z jarmarkami, gdzie mogliśmy się delektować smakiem nie tylko napoi, ale także wdychać cudowny zapach przypraw korzennych, który unosił się w powietrzu. Dzisiaj, takie grzane piwo nauczymy się robić sami.

Doskonały domowy smak

Czas przygotowania grzanego piwa to około 20 minut, czyli bardzo mało. Co nam będzie potrzebne? Przede wszystkim piwo, wystarczy jednak butelka, jeśli robimy dla dwóch osób, ponieważ wychodzi nam 0,5 l napoju. 1 Łyżeczka cynamonu, po łyżce soku z cytryny i cukru, pół łyżeczki imbiru, goździki i 1/3 szklanki soku malinowego.

W pierwszej kolejności do rondelka wlewamy piwo. Następnie dosypujemy przyprawy i delikatnie mieszamy. Na końcu dodajemy sok malinowy i z cytryny i mieszamy. Taką mieszkankę zostawiamy chwilę na ogniu. Trzeba jednak pilnować, aby całość się nie zagotowała, ale była bardzo gorąca. Wyłączamy palnik i wlewamy piwo do szklanek. Możemy je także przyozdobić przyprawami według uznania. Doskonale smakuje z ciastkami domowymi oraz dobra książka do czytania lub filmem w ciemny wieczór. Idealnie nadaje się także na ugoszczenie przyjaciół czy bliskich. Najlepiej mieć w tym celu duże szklane kufle, które będą się doskonale prezentować.

 

 

Zobacz również